image1 image1 image1

Zgłoszenie upadłości

Drodzy Państwo!


Niestety jest nam niezmiernie przykro, ale nasza firma musiała zgłosić wniosek o upadłość. Jak zapewne Państwo wiecie nasza firma zajmowała się głównie importem z poza terenu Unii Europejskiej (USA, Chiny, Hong-Kong). Dzięki temu dostarczaliśmy Państwu niespotykane nigdzie indziej urządzenia, świadcząc dla was usługi instalacji polskiego menu, aktualizacji oprogramowania, realizacji gwarancji sprzętu. Upadłość jest spowodowana sytuacją która zaistniała w Październiku 2013.  Wtedy Katowicki Urząd Celny bezprawnie zatrzymał aż 199 naszych urządzeń powodując olbrzymi zator środków obrotowych firmy, ale także i sprzętu.

Pragniemy podkreślić że zatrzymanie sprzętu było bezprawne - Urząd Celny nie miał bowiem do takiego zatrzymania podstaw prawnych. Podczas importu sprzętu Urząd Zawsze weryfikuje jego oryginalność - jeśli dany producent zastrzeże sobie prawo do znaku handlowego. Nasza firma sprowadzając sprzęt na teren Polski zawsze wybierała ten oryginalny, o czym świadczyły chociażby ceny naszego sprzętu. Sprowadzaliśmy z terenu poza EU sprzęt marek HTC, ASUS, LG, Motorola, Sony, Nokia oraz Samsung. To jednak właśnie ten ostatni producent miał zastrzeżone logo Samsung - o czym wiedzieliśmy i respektowaliśmy to. W przypadku tego sprzętu mogło się bowiem zdarzyć że urząd dokona dodatkowej weryfikacji, choć nie powinien jeśli nie ma ku temu przesłanek. W owych 199 urządzeniach znajdowało się ok. 15 telefonów Samsung które tym razem poddano szczegółowej weryfikacji, mimo że niektóre z nich były warte nawet 900 dolarów USD. Przy kontakcie z Urzędem Celnym Katowice sami pracownicy wykazywali swoje zdziwienie dlaczego nasz sprzęt podlega weryfikacji. Jednak tak się stało - podejrzewano głównie urządzenia Samsung Capactivate Glide i927. Tak się jednak złożyło że ok. 8 miesięcy wcześniej Urząd Celny we Wrocławiu dokonywał weryfikacji właśnie tego sprzętu. Dokładnie takiego samego modelu - i wtedy po 6 miesięcznym postępowaniu, zatrudnieniu rzeczoznawcy stwierdził jego oryginalność. Chcieliśmy powołać się na tamtą decyzję - niestety bez skutecznie. Urząd Celny w Katowicach skierował sprawę do ponownego rozpoznania gdyż jak twierdził "to inna sprawa".

Staraliśmy się zatem odzyskać resztę zatrzymanego sprzętu - 184 szt. urządzeń co do których nie było prawnych przesłanek do zatrzymania, gdyż nie posiadały logo Samsung. Ba, było tak że docierające na teren Polski nasze kolejne dostawy w ogóle nie zawierały produktów Samsung. Urząd więc nie miał ani przesłanek, ani podstaw prawnych do zatrzymań. Niestety zaczęto nas generalizować jako nieuczciwego dostawcę, jeszcze przed orzeczeniem oryginalności pierwszych zatrzymanych urządzeń! W przychodzących do nas później decyzjach określano nas jako "Podmiot próbujący wprowadzić na teren Polski nieoryginalny sprzęt znakowany logiem Samsung" choć nie zostało to jeszcze orzeczone!

Zdruzgotani tymi decyzjami jednak dalej walczyliśmy - urząd zwolnił pozostałe dostawy sprzętu po ok. 5ygodniach. Owe ok. 15 sztuk telefonów Samsung (nie wiemy dokładnie, gdyż urząd w międzyczasie zdążył zgubić 1 szt. naszej Motoroli XT610, ilość mogła więc ulec zmianie) do dnia dzisiejszego (13.06.2014) znajduje się w magazynie Urzędu Celnego. Część dostaw wydano nam również w lutym b.r. naliczając nam opłaty magazynowe!

Przez opóźnienie w dostawie, otrzymaliśmy wiele negatywnych komentarzy, wiele z zamówień w tym czasie zostało anulowanych, a po wysyłce sprzętu otrzymaliśmy ogrom zwrotów. Niestety dawna firma - Tions.pl borykała się od tamtego czasu z negatywną opinią, która znacznie wpłynęła na obrót. A ten do czasu zatrzymań, stale rósł.

Naszym sposobem na zmianę sytuacji było cięcie kosztów - zwolnienia w lutym i marcu b.r oraz rebranding w marcu 2014 następnie zmiana lokalizacji - niestety nie odniosło to skutku, dlatego w kwietniu 2014 musieliśmy złożyć wniosek o upadłość.

Oświadczenie właściciela firmy:

"Drodzy Państwo, prowadząc firmę od 2008 zawsze miałem na celu dobro klienta i jest mi niezmiernie przykro że moja firma została w ten sposób wykończona. Przez te lata mieliśmy pozytywną opinię zarówno Państwa (do felernego Października 2013) jak i Urzędu Skarbowego którego ostania kontrola dotyczyła I i II KW 2013 i zakończyła się w pełni pozytywnie. Jest to również dla mnie bolesny cios i zmuszony do zgłoszenia upadłości utracę również cały swój majątek. Mam jednak nadzieję pozytywnie rozliczyć się z każdym z Państwa. Załączam również do Państwa wglądu nasz wniosek o upadłość, byście mogli sami zobaczyć że to co tutaj piszemy jest prawdą.

z Poważaniem

Jacek Świętochowski
Właściciel"

Część z Państwa przesłała do nas sprzęt celem naprawy - te urządzenia są już do Państwa odesłane lub będą. Ci z Państwa którzy nadal mają ważną gwarancję zostaną obsłużeni - niestety częściowo, gdyż mamy możliwość realizacji tylko tych gwarancji, które nie wymagają od nas zakupu nowego sprzętu. Nie będziemy w stanie zatem realizować gwarancji dla sprzętu refabrykowanego. Sprzęt nowy, pochodzący z terenu Unii Europejskiej oraz z poza będzie już wkrótce mógłby serwisowany za pośrednictwem nowego podmiotu - szczegóły niedługo na tej stronie.

Uruchomiony został już formularz kontaktowy. Wznowiony zostanie także nasz system reklamacyjny.

Prosimy jednak o cierpliwość. Aktualnie konta firmy zostały zajęte przez komornika, przez co realizacja gwarancji będzie wynosiła nieco dłużej.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji przez wspomniany formularz kontaktowy na tej stronie.

Zespół Tions.pl i Tio.ms

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
2014  Tions.pl i Tio.ms